Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.4.2024
svátek má Julius
zítra Aleš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

K.J. Erben
Však lépe v mylné naději sníti,

Otázka č.396

Dobrý den,
moc mě mrzí, že v situaci přece jenom figuruje druhá žena. To, jak jste v dané situaci jednala, je zcela pochopitelné. A souhlasím s Vámi – čisté přátelství mezi mužem a ženou prakticky neexistuje a zvláště tehdy ne, pokud tam kdy byla zamilovanost!
Manžel popřel fyzickou nevěru. Jsou ale i další druhy nevěry, které mají vážné následky. Psala jste, že se manžel zamiloval do kamarádky, která mu celou dobu pomáhá řešit Vaše partnerské problémy a manžel s ní vše rozebírá. Jinými slovy je Vám manžel delší dobu citově nevěrný. Ztratili jste jednotu. Problémy, které zažíval ve Vašem manželství, neřešil s tou jedinou osobou, která s tím mohla něco dělat – neřešil je s Vámi. Svoje emoční potřeby si začal naplňovat také mimo manželství. Tím se přirozeně celá situace ještě vyhrotila.
V tomto okamžiku je stěžejní spolu komunikovat a domluvit se (nejlépe začít v poradně, protože to může být zpočátku těžké) – co oba skutečně chcete nebo nechcete, co skutečně cítíte a pracovat na tom, co je bolestivé. Posílit vztah, obnovit lásku, jednotu a úctu a opět vybudovat důvěru může trvat dlouho. Nelze například reálně očekávat, že Vám manžel hned začne psát hodně smsek.
Ptáte se, jestli mu máte dále dávat najevo, že ho máte ráda a že chcete být s ním nebo ho nechat, nepsat konkrétní smsky, nevolat a čekat co on. Ano, dejte mu najevo, že ho máte ráda a chcete být s ním, ale dávejte to najevo s mírou. Nezapomínejte u toho na rovnováhu, o které jsem psala minule. Když by jste mu svou lásku dávala najevo moc a zahltila ho, tak už se vyznávání lásky z jeho strany nedočkáte, protože už k tomu nebude mít prostor. Sama si uvědomujete, že potřebujete vidět i jeho snahu. Píšete, že Vám připadá, že neví co má udělat. Můžete si třeba promluvit o tom, co si pod snahou z jeho strany představujete, co chcete aby udělal a zda je to pro něj reálné.
Moniko, přeji Vám hodně štěstí a hlavně síly a energie, neboť jde o běh na dlouhou trať.
S pozdravy,
Mgr. Radmila Fajtová

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..