Svátky

Dobré ráno,
dnes je sobota 24.2.2024
svátek má Matěj
zítra Liliana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OTTO FRANTIŠEK BABLER
Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději. 

Otázka č.416

Dobrý den,
je moc fajn číst, že se aktivně zajímáte o svého vnuka, že Vám na něm záleží. Píšete, že máte o vnuka strach. Abych Vám mohla napsat více, tak bych potřebovala vědět, z čeho máte konkrétně strach a s čím myslíte, že vnuk potřebuje pomoct. Nejdůležitější je, jestli se on sám cítí špatně, jestli on sám by chtěl pomoc. Také je důležité, co si o tom myslí jeho rodiče. Pokud třeba Váš vnuk u psychologa neřekl, že by chtěl něco řešit, tak chápu, že psycholog nenavázal další spolupráci. K psychoterapeutické práci je nezbytná motivace.
To, že se psycholog vyjádřil, že je Váš vnuk v pořádku, znamená, že výsledky vyšetření jsou v mezích normy. Málomluvnost a omezený slovní kontakt s dospělými nejsou tak neobvyklé, zvláště u dospívajících.
Pokud se při rozhovoru s vnukem dostanete do bodu, kdy řekne, že mu stejně nemůžete pomoct, tak mu pokaždé můžete říct, že se řešení dá vždy hledat a zeptat se, co by si přál, nebo jestli je něco, třeba i dílčího, co můžete udělat Vy.
Je také možnost, že by jste zašla za nějakým psychologem osobně a probrala své obavy a také možnosti, jak s vnukem komunikovat, jak být co nejvíce nápomocná a při tom „netlačit na pilu.“ Přeji Vám, ať vše dobře dopadne.
Mgr. Radmila Fajtová

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..