Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je sobota 25.3.2023
svátek má Marián
zítra Emanuel

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JIŘÍ CÍSLER
Jakmile začnete humor definovat, rozpitvávat, teoreticky vysvětlovat, už je po srandě.

Porucha erekce po operaci prasklé ploténky

Bohužel nepíšete, zda potíže se ztopořením nastaly v souvislosti s operačním výkonem (tzn., že by trvaly již deset let), stejně tak z vašeho dotazu nevyplývá, která ploténka byla operována.
Důležité také je, jestli měl manžel před operací a hlavně po operaci potíže, které by neurologické poškození signalizovaly - zhoršení pohyblivosti, cítivosti, poruchy močení či stolice. Důležitý je časový údaj vzniku potíží ve vztahu k operačnímu výkonu a případné další známky neurologického poškození.
I tak je třeba říci, že porucha erekce má řadu příčin a někdy nejsme schopni přesně říci, zvláště u nemocných s řadou chorob, která příčina k poškození erekce vedla. Jisté je to, že každý desátý muž ve věku nad 21 let trpí poruchou erekce, její výskyt se zvyšuje s věkem. Neméně důležité je, že 80% příčin je organických (poškození srdečně-cévního systému - muži s vysokým krevním tlakem, cukrovkou, po infarktu, kuřáci, s ischemickou chorobou srdeční, neurogenní - muž s roztroušenou sklerózou, porušením míchy, po operacích v oblasti pánve...), pouze 20% má psychickou příčinu.
Muži nevědí, že porucha potence vzniká i v souvislosti s delší sexuální abstinencí. Důležité pro sebevědomí muže i pro zachování partnerského svazku je potíže s erekcí řešit. Doporučuji vám navšítvit sexuologa-androloga a absolvovat vyšetření, na základě kterého bude vašemu muži doporučena léčba. Předpokládám, že sexuolog bude vyžadovat vyšetření a zprávu o zdravotním stavu od neurologa, u kterého jste v péči.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..