Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je neděle 14.4.2024
svátek má Vincenc
zítra Anastázie

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

WILL CUPPY
Ano je snadné vidět na lidech jen chyby

Kdy by měli mít chlapci přetaženou předkožku

Při narození má většina novorozenců předkožku zúženou a přirostlou k žaludu. Během dalšího vývoje dochází k olupování buněk, jak z povrchu žaludu, tak z předkožky, a vniká bělavá hmota tzv.smegma, které pomáhá k odloučení vrstev od sebe.
 
První erekce, které se záhy dostavují i u malých chlapců jako zcela normální jev, napomáhají roztažení předkožky a postupně se tak stává předkožka přetažitelná přes žalud. Literatura uvádí, že ve 3 letech věku je předkožka uvolněna a přetažitelná v 90% případů. Tento fyziologický proces se nemá urychlovat či mu napomáhat násilnými pokusy o přetahování předkožky či uvolňováním srůstů ze žaludem, protože tím se ve většině případů vytvoří jizvy, které pak vedou v dalším průběhu ještě k většímu zúžení. Násilné odtržení předkožky od povrchu žaludu pak vede k porušení buněčného krytu(epitelu) žaludu a při jeho hojení se předkožka znovu přilepí – přihojí, ve většině případů ještě pevněji.

Stav má být řešen ihned pouze v případech, kdy je zúžení předkožky tak výrazné, že působí překážku odchodu moči, opakované infekce předkožky a žaludu, případně infekce močové. Jinak se léčení doporučuje od 4-5 let věku a jako metoda volby se doporučují kortikosteroidní masti aplikované přímo na předkožku 3-4 krát denně za jejíhož působení předkožka změkne a uvolní se tak, že je možno ji rukou přetáhnout. Úspěch terapie je udáván ve 2/3 případů. Tam kde je terapie neúspěšná je doporučována, ve věku 7-8 roků, obřízka. V případě komplikací, tj.obtížném močení, opakujících se infekcích močových, zánětech předkožky či žaludu, je vhodné k obřízce, nebo k alespoň uvolnění předkožky podélným nářezem, přistoupit dříve.
Literatura udává, že v 17 letech věku nepřetáhne předkožku 1% mužské populace - osobně se domnívám, že je to v našich krajích o něco více. Celá řada mladíků se pak zúžení předkožky zbaví zahájením pohlavního života pravidelnou masturbací či pohlavním stykem. Vyřešením problému v dětském věku se však zabrání nepříjemným pocitům méněcennosti, bolesti při sex styku či masturbaci , vzniku poruch ztopoření, vzniku zúženin močové trubice apod., tedy poruch které mohou podstatným způsobem ovlivnit další zdravý vývoj jedince.

Ve Vašem případě jste tedy stále „v normě“. Pozorujete syna, při koupání zkoušejte nenásilně stahovat předkožku, oplachujete předkožku vodou tělesné teploty zásadně bez mýdla či jiných mycích prostředků. Pokud dojde ke komplikacím či dospějete do výše uvedeného věku navštivte nejlépe dětského urologa.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..