Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.4.2024
svátek má Julius
zítra Aleš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

GIOVANNI GIACOMO CASANOVA
Zeptáš-li se mudrce, co je láska, odpoví, že je to kladný projev nenávisti. 

Otázka č.185

"Milá Hanko a mnozí ostatní, kteří jste mne v posledním půlroce zahrnovali podobnými otázkami. Početí je velmi náhodný přírodní jev. Mnoho párů se o něj snaží souloží a po léta nic. Najedou, když už se ani nesnaží, k otěhotnění dojde. Existuje celá řada faktorů, které možnost početí ovlivňují. Jedním z faktorů je množství spermií v ejakulátu, dále životaschopnost spermií a schopnost odolávat vlivům zevního prostředí. Tyto vlastnosti jsou různé u každého muže a i u každé jeho spermie. Nosným prostředím pro spermie je ejakulát - sperma. Je tvořen látkami, které jsou optimální pro výživu spermií a jejich pohyb. Ejakulát má alkalickou chemickou reakci. Moč, povrch kůže a patrně také chlorovaná voda mají obvykle reakci kyselou a nejsou tedy vůči spermiím přátelské - spermie zde rychle hynou.
Avšak nelze nikdy zaručit, že zahynou všechny a dostatečně rychle tak, aby se nějaké, jediné z mnoha tisíc přítomných, nepodařilo tuto nepřízeň přežít a být příčinou početí.
Spermie jsou obvykle součástí ejakulátu, tekutiny, která rytmicky vystřikuje z močové trubice při pohlavním vyvrcholení. Bohužel mohou být přítomny i prostatickém sekretu, který lze získat i bez vyvrcholení například zatlačením na prostatu a mohou se vyskytovat i tzv. preejakulátu - tj. tekutině, která vytéká z močové trubice při pohlavním vzrušení ještě před vlastní ejakulací, jejíž podstatou součástí je sekrece ze žláz v močové trubici a kolem ní. Sem se mohou dostat při předchozích ejakulacích a to i masturbací, zvlášť, pokud se partner po ejakulaci nevymočí. Výše uvedené podporuje známý fakt, že i po přerušení chámovodů tj. trubic, které přivádějí spermie z varlat, se ještě po několik ejakulací vyskytují v ejakulátu životaschopné spermie.
Každá antikoncepční metoda včetně Vámi uvedené HA (hormonální antikoncepce) má své procento selhání. Je však samozřejmě lépe užívat antikoncepci nějakou než žádnou.
Z výše uvedeného je tedy patrné, že možnost otěhotnění ve Vámi uvedeném případě rozhodně vyloučena není, avšak je velmi málo pravděpodobná. Vzhledem k tomu, že při milostných hrátkách je obvyklé, že se partneři méně kontrolují, doporučil bych vám rozhodně užívání antikoncepce a nespoléhal bych se pouze na účinky chlorované vody ani
na "nevyvrcholení" partnera.
"

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..