Svátky

Dobré odpoledne,
dnes je úterý 26.9.2023
svátek má Andrea
zítra Jonáš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

JAROSLAV DURYCH
Žena se nemá muži vnucovat, nýbrž jen pozvolna nabízet.

Předčasná ejakulace

Milá Lenko!
Váš dotaz jsem vybral z velkého množství podobných, kterými jsem zavalen, protože nejlépe vystihuje trable partnerů potýkajících se s tímto problémem. Příčin předčasného výronu semene, který je též nazýván předčasnou ejakulací či latinsky - ejaculatio praecox nebo anglicky - Premature ejaculation, je celá řada. Vlastní jev rychlé ejakulace není v přírodě ničím neobvyklým a nevýhodným. Naopak rychlá ejakulace dává možnost oplodnění dříve, než přijde nepřítel a vede tak k zachování rodu. V lidské – civilizované společnosti se však paradoxně stává „nevýhodou“ a je považována za nežádoucí, i když znám partnerky, které naopak rychlou ejakulaci preferují a „rychlí“partneři je plně uspokojují.

Jednou z příčin předčasné ejakulace mohou být anatomické nedokonalosti penisu, zejména utváření uzdičky či předkožky, které mohou vést k většímu dráždění při styku a tím k rychlejšímu vyvrcholení. Přítomnost zánětu močopohlavního ustrojí, zejména chronického, může působit podobným mechanizmem.

Nedostatečná sexuální zkušenost a s ní spojené přílišné soustředění se na sexuální akt, zanedbání předehry, přílišný spěch partnerů …., to jsou všechno faktory, které se podílejí na předčasném výronu semene zejména u mladých mužů - párů. Mnoho z nich na situaci reaguje podobně, jak popisujete u svého partnera - depresí, sebeobviňováním a odmítáním pomoci druhých a to jak milujícího partnera, tak odborníka - sexuologa, androloga. Vzniká tak bludný kruh kdy další styk je očekáván s obavami, které nejen že stav nezlepší, ale vedou k dalšímu selhání a případně k odmítání styku vůbec. Jak tedy z bludného kruhu ven?

V prvé řadě je vhodné si o problému promluvit. Ujistit partnera, že jakákoli ejakulace i ta předčasná je pro Vás důkazem jeho lásky a snažit se společně trpělivě měnit taktiku milování s důrazem na předehru, nekoitální praktiky, užití prvků například tantrického sexu, opakované ejakulace……..

S věkem a zkušenostmi se stav většinou postupně upravuje. Tam, kde obtíže přetrvávají, je možno zkusit užít speciálních sexuologických tréninkových technik či je možno situaci ovlivnit podáním léků, a to jak různých lokálních prostředků, které mají za úkol zmenšit citlivost penisu, tak léků, které ovlivňují dráždivost mozkových center a tím mohou ejakulaci oddálit či dokonce úplně znemožnit. Žádný z běžně užívaných léků však není suverénní a proto je stále hledán lék „Ideální“.

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..