Svátky

Dobré dopoledne,
dnes je pátek 12.4.2024
svátek má Julius
zítra Aleš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Richelieu
Dej mi dva řádky nějakého písma a dám pisatele pověsit.

Otázka č.209

Váš dotaz je velmi zajímavý a to i ve vztahu k pacientům po úrazu míchy. V posledních desetiletích panuje u převážné většiny lékařů názor, že sexuální zdrženlivost není nic zdravého a aktivita je doporučována jak ve smyslu stimulace erekce, tak v dosažení ejakulace a to vcelku bez omezení - obecně čím častěji tím lépe. Pacienti po úrazu míchy mají v důsledku přerušení nervových drah narušenu jak schopnost erekce, tak zejména ejakulace (v 93%) se všemi nepříznivými důsledky, tak jak bude uvedeno níže.
S každou erekcí dochází k lepšímu okysličování tkání penisu. Dostatek kyslíku brání stárnutí tkání penisu. Při nedostatečném zásobení kyslíkem dochází, ke snižování elasticity tkání, která pak mechanizmem tzv. venózního úniku vede k postupné ztrátě kvality erekce – penis přestává mít původní tuhost a po ztopoření dochází k ochabnutí během styku či ještě před ním.
Pokud se týká ejakulace, tak zdrženlivost též není na místě. Sperma je tvořeno v převážné většině výměšky prostatických žlázek, z menší části pak obsahem semenných váčků a žláz kolem močové trubice a pouze malou část představují spermie produkované ve varlatech a shromaždované v nadvarlatech. Složení spermatu poskytuje ideální půdu pro množení bakterií. Pokud se sperma pravidelně nevyprazdňuje, orgány sníží jeho produkci a současně se snížením této funkce se sníží jejich prokrvení. Snížení prokrvení vede k horšímu zásobení tkání buňkami a látkami, které se podílí na obranyschopnosti a snadněji dochází ke vzplanutí infekce pro kterou, jak již bylo výše řečeno, sperma je ideální živnou půdou. Infekce má pak podstatný vliv na kvalitu spermatu a chování dolních cest močových, zejména u pacientů s traumatickým míšním postižením, případně je zdrojem dlouhodobých nepříjemných bolestivých pocitů v malé pánvi a perineu u pacientů ostatních. Lidově řečeno - voda v rybníku zahnívá, zatím co v bystřině je čistá a zdravá.
Z výše uvedených důvodů Vám doporučuji dohodnout se svojí partnerkou na nějaké formě „řízené ejakulace“ či prostě podvádět a masturbovat někde bez jejího svolení. Obojí by naopak mohlo přinést ve Vašem submisivním vztahu další oživení. Například ejakulace na povel či případný trest za ni, pocit „zakázaného ovoce“ z masturbace potají či vzrušení z kajícného doznání za ni apod.
Metodám vedoucím k prevenci komplikací z anejakulace u pacientů s postižením míchy se budu věnovat samostatně v některé z dalších poraden


Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..