Svátky

Dobré poledne,
dnes je pátek 12.4.2024
svátek má Julius
zítra Aleš

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

FJODOR MICHAJLOVIČ DOSTOJEVSKIJ
Velkým přátelstvím začala naše láska, velkou láskou končí naše přátelství. Největší štěstí je když člověk ví proč je šťasten. 

NOVÁ GUINEA

13. 9. – úterý

Budíček byl ve 3,50, abychom na letišti byli v 4.30 .a odletěli do Madangu. Samozřejmě letadlo mělo 2,5 hod. zpoždění. Měli jsme doprovod z hotelu na letiště s mačetou, no nádhera. Já dala do kufru vlhké „velké prádlo“ s tím, že let je krátký a půjdeme se hned ubytovat a rozložíme to. Let byl sice krátký, ale nechali jsme se odvézt hned na „autobusák“, tedy velký plac s obrovskýma dírama od aut, a když je bláto, což je prý velmi často, tak si nedovedu představit, jak to tam vypadá.
Sem se sjíždějí „přepravci“, což je kdokoliv, kdo má auto. Jede, kam chce a za kolik, obsazen, jak uzná za vhodné. My chtěli do Goroka na festival. S  našima báglama jsme museli zaplatit další sedadlo, samozřejmě za pytle betelu místní neplatili a byly jistě větší než naše „pytlíky“. A to jich jedna baba měla asi 5 a velkých. Děti se nepočítají, ty musí sedět na klíně.
Já skrz betel měla místo max. na jednu nohu (a ještě malé), druhou jsem musela mít na betelu a koleno tím pádem pod bradou. Ale seděla jsem naštěstí vedle čisté, kojící matky a čistého miminka, tak to bylo docela dobré, tedy podstatně lepší, než kdybych se musela mačkat na některého z "místňáků", kteří rozhodně nebyli moc voňaví. Miminko se na mne smálo a při jedné zastávce jsem si ho pochovala (matka si potřebovala odskočit) a ono nechtělo zpět. Všem se to zdálo úžasné, ale já si taky chtěla odskočit, ale to se mi nepodařilo.
Matka si ho jako z legrace vzít nechtěla a mimi se chechtalo a já měla nohy křížem. Celá tato strastiplná cesta trvala 7,5 hodiny. Silnice chvílemi docela šla, ale pak zas snad nebyla žádná a tak to šlo pořád dokola.
Náš kamarád nám sliboval, že cesta bude trvat tak pouze 4 hod. a po této době jsem se už nemohla dočkat konce. Ale bohužel, byla to teprve půlka. Cestou se zastavilo na trhu pro betel (měli jsme ho asi málo) no a já, která byla nejblíže dveří, jsem vyběhla pro banány.

 

 

Pokračování příště.

 

 

47odjíždíme.jpg

 

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..