Svátky

Dobrý večer,
dnes je čtvrtek 22.2.2024
svátek má Petr
zítra Svatopluk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Falco
Celý svět se točí jen kolem mě, protože já jsem egoista.

Pravidla pozitivního sobectví

 

Většina z nás určitě bude souhlasit s názorem, že sobectví (zvláště to dohnané do extrémů) není zrovna dobrý povahový rys. Ale být pozitivním sobcem je něco jiného. A jak se vám knížka, kterou dnes představujeme, snaží ukázat, nemusí to být vůbec na škodu.

   Tato vlastnost má svá pravidla – postupně se s nimi seznámíte a také se dovíte, jaké mají výhody.

   Například hned první pravidlo v sobě zahrnuje jádro celého pozitivního sobectví, další kapitola se orientuje na vztahy s okolím… Autorka v knize poukazuje na staré známé pravdy, že každý neseme zodpovědnost za svůj vlastní život a každá velká cesta ke změnám začíná prvním krokem. Dočtete se i to, že je třeba mít radost z každé maličkosti, která se povede; nebo zde najdete návod, jak správně formulovat svá přání, aby se splnila. Také je tu zmínka o tom, že je prospěšné dělat dobré skutky (což se pak mnohokrát vrátí) a vážit si osobních přátelství.

   Pisatelka tohoto zajímavého dílka původně pochází z Moravy; kromě dalších aktivit také přednáší na vysoké škole a spolupracuje s časopisem zajímajícím se o jógu. Věří, že nic není náhoda, i tomu, že sny se plní. Její útlou publikaci vydalo nakladatelství Grada koncem roku 2014. Zakoupení by tedy nemělo představovat žádný problém.

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..