Svátky

Dobrý podvečer,
dnes je čtvrtek 22.2.2024
svátek má Petr
zítra Svatopluk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

DÉMOKRITOS Z ABDÉR
Ve štěstí je snadné nalézti přátele, v neštěstí však ze všeho nejsnadnější.

Víme si rady s duchovními potřebami nemocných?

Dnes vám představujeme knížku, která více než široké veřejnosti je určena spíše kaplanům a dobrovolníkům starajícím se o lidi na samém konci jejich života.

 

   Autorka zde objasňuje, jaké jsou spirituální potřeby těchto osob (vedle základních biologických, psychologických a sociálních) a kterak je zjistit (tady je velice důležité umění naslouchat). Popisuje nelehkou práci kaplanů i dobrovolníků v nemocničních zařízeních a seznamuje zájemce s kvalifikačními předpoklady na tato poslání (i s etickým kodexem, jímž se řídí). Také se zmiňuje o prevenci syndromu vyhoření - ten se totiž v takových záležitostech může docela často objevovat. A samozřejmě tu najdete i jiné užitečné rady.

   Tvůrkyně této ojedinělé publikace iniciovala hospicové hnutí v České republice, založila první hospic a velkou část svého života zasvětila péči o umírající. Má tedy v uvedené problematice bohaté zkušenosti. Její dílko vydalo nakladatelství Grada v roce 2012 a i v současné době jej najdeme na našem knižním trhu. Jistě je velice potřebné.

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..