Svátky

Dobrý večer,
dnes je čtvrtek 22.2.2024
svátek má Petr
zítra Svatopluk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

Falco
Celý svět se točí jen kolem mě, protože já jsem egoista.

Průvodce moderním světem pro dědečka a babičku

Abab.jpg

   Dnes vám představujeme knížku, která může být dobrým pomocníkem pro mnoho seniorů. Zabývá se totiž mimo jiné i moderními technologiemi – a ty často bývají pro starší osoby jednou velkou obávanou neznámou.

   V prvních dvou kapitolách se dovíte o nejnovější technice a internetu, jež jsou dnes již nedílnou součástí našeho každodenního života. Vše je tu podrobně vysvětleno (i na příkladech) – což by mělo zbavit některé starší lidi strachu z těchto vymožeností nynější doby. V další části knihy se dočtete o četných nebezpečích a nástrahách, číhajících na naše dříve narozené spoluobčany v různých podobách (ať už se jedná například o tolik diskutované předváděcí akce, problematiku půjček či záležitostí okolo různých podomních prodejců i obchodníků s energiemi).

 

Předposlední úsek publikace se zabývá prevencí kriminality – tady jsou uvedeny důležité rady, jako třeba jak se chránit před okradením nebo kterak se vyhnout podvodu. Najdete zde i zmínku o násilí, které bývá na starých lidech často pácháno, a následně v závěru příručky i četné možnosti a kontakty na místa, jež v těchto případech mohou hodně pomoci (namátkou zmiňme Bílý kruh bezpečí či Radu seniorů ČR).

   Tuto nanejvýš užitečnou publikaci, napsanou ve spolupráci s linkou důvěry Senior telefon, vydalo nakladatelství Cpress koncem roku 2013 a i nyní je stále k dostání.

 

 

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..