Svátky

Dobrý večer,
dnes je čtvrtek 22.2.2024
svátek má Petr
zítra Svatopluk

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

OTAKAR BROUSEK
Štěstí je jako malé dítě. Musí se neustále držet za ruku a podpírat.

Emoční inteligence

Možná už jste se tímto pojmem v životě setkali. Jestliže se chcete dovědět více, pak je dnešní knížka pro vás jako stvořená.

 

   Autorka ji rozdělila do dvou na sebe navazujících částí. Nejprve se dočtete něco o chápání emocí a jejich souvislostech s emoční inteligencí (EQ) jako takovou. Lze zde také zjistit, jaká je právě ta vaše EQ a co jsou to emoce neverbální (a že se jich takto projevuje 93 %). Další kapitoly se zabývají tématy, jako je zvládání svých vlastních emocí i emočního rozpoložení ostatních lidí.

Dočtete se rovněž velice užitečné rady týkající se pozitivního přístupu k životu i k emocím samotným; dále zjistíte, že čím větší je emoční inteligence, tím více máte naději na úspěšné zvládnutí dobrých i těch horších životních etap. A v neposlední řadě je tady uvedeno, že emoce a nálady jsou dva rozdílné pojmy – nálady totiž mají delší trvání (zatímco emoce bývají krátkodobé a na rozdíl od nálad dost intenzivní).

 

   Tuto poučnou knížku napsala britská odbornice s mnohaletými zkušenostmi v oblasti osobního rozvoje (a všeho, co s ním souvisí). Publikace byla vydána nakladatelstvím Grada teprve v září letošního roku, takže zajisté nebude problém ji sehnat. Skutečně může hodně pomoci.

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..