Svátky

Dobrý večer,
dnes je úterý 25.6.2024
svátek má Ivan
zítra Adriana

Krátce

TOP 10 druhů potravin,
které jsou zdrojem vápníku.

Citáty

BENJAMIN CONSTANT
Trochu perverze dělá v lásce z námahy umělecký zážitek. Jinak je to jednotvárný zvyk.
 

pravni 01

 

Právní poradna


Vše okolo náhrady škody na zdraví při těžkých úrazech
Na Vaše dotazy odpovídá
JUDr. Zuzana Špitálská
advokátka – specialistka na náhradu škody na zdraví
e-mail pro dotazy: zuzana.spitalska@akandel.cz/a>

Odškodnění ztráty sexuálních funkcí při paraplegii


Při dopravní nehodě u mne došlo k přerušení hrudní míchy, jsem úplně ochrnutý na spodní část těla. Pojišťovna viníka nehody, která mě odškodňuje, mi odmítla zaplatit odškodné za ztrátu schopnosti erekce, neboť jsem prý již byl za tuto poruchu odškodněn položkou paraplegie. Je to v pořádku?
Děkuji za odpověď

 

Odpověď

Úraz způsobený vozidlem bez pojištění odpovědnosti


Dobrý den,
kamarádka utrpěla těžký úraz při přecházení vozovky na přechodu pro chodce, kdy ji srazil řidič automobilu. Jak bylo zjištěno policií, řidič neměl zaplacené povinné ručení. Navíc je nezaměstnaný. Má kamarádka možnost domáhat se a především domoci se odškodnění úrazu?
Děkuji
 

Odpověď

Odškodnění psychické újmy v důsledku úrazu


Dobrý den, jsem po těžkém pracovním úrazu značně fyzicky hendikepovaná, již jsem obdržela od zaměstnavatele odškodnění. Problém je, že vůbec nedokážu to, co jsem zvládala před úrazem, trpím depresemi, nikam nechodím, nejraději jsem sama doma. K psychiatrovi nechodím, protože mi stejně nepomůže, navíc bych se styděla před svým okolím. Existuje možnost odškodnění toho, že úraz ovlivnil negativně moji psychiku?
Děkuji, Andrea

 

Odpověď

Bodové ohodnocení při těžkém poškození zdraví


Při dopravní nehodě, kterou způsobil řidič protijedoucího vozidla, u mne došlo k přerušení míchy, jsem na vozíčku. V dopisu pojišťovny, která mi má vyplatit odškodnění, napsali, abych dodal bodového ohodnocení bolesti a ztížení společenského uplatnění, které vypracuje můj ošetřující lékař. Můj obvodní lékař mi napsal hodnocení, přijde mi ale, že moc velké odškodnění to není.
Můžu se obrátit na někoho jiného, např. znalce.
Děkuji za odpověď, Z. Z.
 

Odpověď

Jednorázové odškodnění pozůstalých


Dobrý den, můj otec utrpěl úraz při jízdě na kole, srazil ho řidič dodávky, který mu nedal při odbočování přednost. Po převozu do nemocnice otec pro následky úrazu zemřel. Řidič dodávky je už v souvislosti s nehodou trestně stíhán, výsledek zatím nevím.
Chtěla bych se zeptat, na jaké odškodnění jako pozůstalá mám nárok.
Děkuji
 

Odpověď

Odškodnění zhoršení zdravotního stavu


Dobrý den, je možné žádat další odškodnění ztížení společenského uplatnění, případně jeho zvýšení u soudu, i s odstupem více než pět let od dopravní nehody, pokud dojde u poškozeného k vážným zdravotním komplikacím?
Děkuji, Martin L.
 

Odpověď

Úraz při pracovní cestě


Dobrý den, v rámci výkonu zaměstnání jsem byl loni na služební cestě. Řidič protijedoucího vozidla zřejmě při řízení usnul, přejel do protisměru a došlo k čelnímu střetu s mým vozidlem. Nyní jsem v plném invalidním důchodu, neboť u mne došlo při nehodě k poškození mozku. Pojišťovna viníka nehody mne odškodnila, budu ještě žádat vyšší odškodnění u soudu. Chci se zeptat, jestli mohu chtít i odstupné, když se mnou zaměstnavatel pro můj úraz rozvázal ze zdravotních důvodů pracovní poměr.
 
Děkuji, Mirek S.

 

Odpověď

Mimořádné navýšení odškodnění ztížení společenského uplatnění


Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost žádat u soudu další odškodnění za trvalé následky úrazu při dopravní nehodě. Můj syn utrpěl poranění páteře vedoucí k ochrnutí dolních končetin při dopravní nehodě v roce 2009. Náhradu za ztížení společenského uplatnění synovi vyplatila pojišťovna, u které měl viník nehody sjednané povinné ručení. Dle pokynu pojišťovny jsme nechali vyplnit formulář na hodnocení ztížení společenského uplatnění praktickým lékařem syna a pojišťovna podle tohoto hodnocení celou náhradu vyplatila. Je možné i v tomto případě ještě žádat soud o další odškodnění za ztížení společenského uplatnění?
 
Děkuji předem za odpověď. Petra P.
 

Odpověď

Vyhledávání

Foto dne

CESTOVÁNÍ

 

Nenechte si ujít povídání o cestách po místech více či méně známých..